Warszawa w kwiatach i zieleni 2012

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż w dniu 29 listopada 2012r. Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz – Pan Grzegorz Okoński odebrał z rąk Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz , nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w konkursie ,,WARSZAWA W KWIATACH I ZIELENI 2012” pod hasłem ,,Warszawa Miasto – Gospodarz UEFA EURO 2012”., w kategorii ,,Mister kwiatów 2012”.

W tym roku konkurs ,,Warszawa w kwiatach i zieleni 2012”  odbył się  pod hasłem ,,Warszawa Miasto-Gospodarz UEFA EURO 2012™”. Autorzy najpiękniejszych kompozycji kwiatowych promujących stolicę jako miasto-gospodarza UEFA EURO 2012™ otrzymali wyróżnienia z rąk Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz. W akcji uczestniczyły liczne instytucje, szkoły, przedszkola, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, restauratorzy, obiekty użyteczności publicznej oraz władze stolicy. Do konkursu zgłoszono ponad 300 różnych obiektów. W tym miłym gronie znalazł się również Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz.

sdfsdfdfsd

Idea konkursu narodziła się jeszcze w czasach przedwojennych, za prezydentury Stefana Starzyńskiego, dla którego główną ideą działania  była europeizacja, rozbudowa i piękno Warszawy. Idea prezydenta Stefana Starzyńskiego Warszawy wielkiej i pięknej, w kwiatach i zieleni, przyświecała  konkursom, które odbyły się w czasach poprzedzających wybuch II wojny światowej. Przed wojną w latach 1935 -1939  udało się przeprowadzić tylko cztery konkursy. Po wojnie, w roku 1971 właśnie laureatka konkursu z 1938 roku, Pani Zofia Wóycicka, Prezes Oddziału Powiśle TPW, wskrzesiła  przedwojenną ideę ukwiecenia swojej dzielnicy. Zachęceni przez nią mieszkańcy nie tylko pielęgnowali kwiaty na  balkonach, ale zakładali także nowe uliczne skwery i zieleńce.

W 1983 roku Towarzystwo Przyjaciół Warszawy wspólnie z Urzędem m. st. Warszawy reaktywowało ogólnowarszawską formułę konkursu ,,Warszawa w kwiatach i zieleni”. Jego  organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przy współudziale władz Miasta.

Komentowanie zamknięte.